1 Eylül 2010 Çarşamba

Gösteri Peygamberiyle İzdivaçTelevizyon kanallarında dedeleri-nineleri seviştiren Esra Erol'un ATV'deki programında, “uzun boylu, esmer, saçı olan, temiz bakımlı, dişleri güzel olan ve kaloriferli evi olan” koca arayışındaki bir teyze, canlı yayında “Yaşınız çok genç olmasına rağmen siz Allahın en son peygamberisiniz” dedi Esra Erol'a. Esra Erol içten içe sevinse de “Estağfurullah. İşallah Allah'ın sevdiği bir kulu oluruz da cennete girebiliriz” diye diretiyordu. Teyze ise ısrarcı: “Allah cennette senin evini yaptı zaten”

Gösteri dünyasının peygamberler yarattığını bilyorduk, ama ilk defa doğrudan bir peygambere işaret edildi televizyon ekranlarında. Ama tabii Esra Erol, geçen yıl katıldığı bir programda “Cipimle giderken yağmurda bekleyenleri, otobüste yolculuk yapanları görünce ya da ekonomik sıkıntı çekenleri izleyince ağlıyorum” diyerek peygamberliğinin sinyanlarini vermişti.

Esra Erol'dan evvel ilk kadın peygamber de bize inmişti yine. Birkaç yıl önce Kütahya'da Hatice adında bir kadın peygamber adayı çıkmış ancak, elemelerde Türk adaletince tutuklanmıştı. Allah adına insanları doğruya çağıran peygamberi, Türk adaleti adına yargılamak küfürdü ama Türk adaleti işte... Ne dediydi Tupac Shakur kendisini yargılayan hakime: “Only God can judge me”. Rapçi 2Pac kadar olamadı Hatice peygamber.

Kötülüklerin arttığı zamanlarda inmişse peygamberler, o halde neden bu çağda peygamber gelmesin. İnsanların gaflet ve delalet sirkinde pozisyondan pozisyona girdiği bir dünyaya neden peygamber getirmek istemiyor tanrılar. Cübbeli Ahmet, bir vaazında sahte peygamberlerden bahsediyor; 30 kadar sahte peygamber gelecek, bunlardan dördü kadın olacak... Kıyamete iki kadın kala, öz hakiki bir peygamber gönderilirse şayet, Cuma günleri kadın programlarına konuk olmaz Project Mayhem'in düğmesine basardı eminim. In Mehdi we emin.